خانه / خبر / ولوو با همکاری انویدیا به کمک هوش مصنوعی اتومبیل خودران می‌سازد

ولوو با همکاری انویدیا به کمک هوش مصنوعی اتومبیل خودران می‌سازد

ولوو و انویدیا با مشارکت در کنارهم میخواهند محصول هوشمند اتوموبیل خودران را با تکنولوژی هوش مصنوعی تولید کنند.

گفتگویی با سرمایه گذاران و رسانه ها در رویداد سالانه Volvo برای جامعه بازارهای سرمایه، مدیر عامل شرکت ولوو، مارتین لوندستد، گفت:  برای توسعه، تولید و عرضه خودروهای خودران همچون کامیونت‌های مجهز به فناوری با شرکت انویدیا (Nvidia) که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان محصولات تکنولوژی و تراشه‌های رایانه‌ای است، همکاری و مشارکت میکند و از فناوری‌های نوین همچون هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی بهره مند میشوند و در کنار همه قابلیت‌های موردنیاز برای مشتریان و علاقمندان، سرعت، کیفیت و ایمنی را نیز برای آنها به ارمغان آورند. ولوو بعد از دایملر دومین خودروساز جهان است. اولین کامیون خودمختار بدون کابین خود یعنی وررا را سال گذشته رونمایی کرد. وولوو امیدوار است با استفاده از هوش مصنوعی چندین کامیون خودران که مربوط به صنایع حمل و نقل عمومی و حمل و نقل جنگلداری است به طور همزمان به کار بگیرد.

جنسن هوانگ، بنیانگذار و مدیرعامل NVIDIA، گفت:

“حمل و نقل بزرگترین شبکه جهانی است ، شبکه ای که از طریق خرید آنلاین تقریبا هر چیزی را در هر نقطه از جهان به سرعت در دسترس ما قرار می دهد. آخرین پیشرفت ها درهوش مصنوعی و رباتیک سطح جدیدی ماشین های خودکار را برای رسیدگی به چالش های حمل و نقل مواجه می کند. ما هیجان زده هستیم تا با شرکت Volvo Group همکاری کنیم تا آینده حمل و نقل را مجددا بسازیم. ” قرارداد با ولوو یک پیشرفت ویژه برای انویدیا است و فناوری هوش مصنوعی آن برای خودروهای خودران است، پس از شرکت تسلا در سال گذشته استفاده شد.

ایلان ماسک، مدیر عامل Tesla، گفت که این شرکت بر روی ساخت تراشه های خود تمرکز خواهد کرد. انویدیا پردازنده های Xavier خود را برای پلتفرمی برای خودروهای خودران شرکت خود در سال گذشته عرضه کرد. Xavier بیش از چهار سال در حال توسعه است ،انویدیا با بیش از ۲۰۰۰ مهندس و دارای بیش از نه میلیارد ترانزیستور است که فعالیت میکند ، Nvidia ادعا می کند تراشه (SoC) پیچیده ترین سیستمی است که تا کنون ایجاد شده است.

هوانگ طی در یک کنفرانس تلفنی در ماه اوت سال گذشته گفت:

در فرآیند ساخت تراشه Xavier بیشترین تلاش ممکن را انجام داده‌ایم و زمان بسیار زیادی را صرف تولید آن کرده‌ایم.” جنسن هوانگ، مدیرعامل NVIDIA در مورد برنامه تسلا جهت تولید تراشه اختصاصی که بیشتر در مورد آن صحبت کرده بود سوالاتی را مطرح کرد. البته، هوانگ پیش از طرح سوالات ابتدا درباره تراشه روی چیپ جدید Xavier که در حال توسعه و تولید است و پکیج نرم افزاری آن، که طراحی فوق العاده سخت و پیچیده ای دارد؛ صحبت کرد. هوانگ در مورد تراشه اختصاصی تسلا گفت: اگر به هر دلیلی موفق به تولید تراشه نشدید، هیچ مشکلی نیست؛ فقط با من تماس بگیرید. بیشتر از آنکه بتوانم کمکی کنم، خوشحال می شوم.

شرکت انویدیا قدرتمندترین شرکت سازنده قطعات کامپیوتری است، تخصص این شرکت در حوزه طراحی و ساخت کارت گرافیک است. به تازگی این شرکت از جدیدترین کارت گرافیک‌های خود رونمایی کرده است و به عنوان قدرتمند ترین کارت گرافیک ساخت بشر، سریع ترین کامپیوتر محاسباتی جهان را بر اساس هوش مصنوعی و یادگیری ماشین تبدیل کرده است.

درآمد تراشه های خودرو انودیا در سال مالی اخیر، ۶۴۱ میلیون دلار از درآمد ۱۱٫۷ میلیارد دلار را کسب کرده است.

سایت منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *