خانه / لینوکس / کرم لینوکس Crash Dump – نصب Kdump در لینوکس

کرم لینوکس Crash Dump – نصب Kdump در لینوکس

کرنل خرابی کرنل چیست؟

نحوه نصب و فعال کردن kdump در لینوکس Ubuntu Systems؟ Dump Crash Drop یک قسمت از محتویات حافظه دائمی (RAM) است که هر بار که هسته را خراب می کند، به دیسک کپی می شود. این ممکن است به دلایل زیر رخ دهد:

وحشت هسته ای
وقفه های غیر قابل انعطاف (NMI)
اتمام ماشین بررسی (MCE)
شکست سختافزاری
مداخلات دستی
برای برخی از این حوادث (وحشت، NMI) هسته به طور خودکار واکنش نشان خواهد داد و باعث می شود مکانیزم تخلیه تصادف از طریق kexec. در شرایط دیگر، برای گرفتن حافظه لازم است مداخله دستی انجام شود. هر زمان که یکی از وقایع بالا رخ می دهد، مهم است که علت ریشه را شناسایی کنید تا مانع آن نشوید. علت را می توان با بررسی محتوای حافظه کپی شده تعیین کرد.

kdump

kdump یک ویژگی از هسته لینوکس است که در صورت وقوع یک سقوط هسته، باعث تخریب سقوط می شود. در هنگام اجرای، kdump یک تصویر حافظه (همچنین به نام vmcore) صادر می کند که می تواند برای اشکال زدایی و تعیین علت تصادف مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد.

Dump Crash Drop یک قسمت از محتویات حافظه دائمی (RAM) است که هر بار که هسته را خراب می کند، به دیسک کپی می شود. یک حافظه کرنل حافظه شامل تمام حافظه ای است که در زمان خرابکاری توسط هسته استفاده می شود.

Kdump از kexec برای بوت شدن سریع به هسته capture capture استفاده می کند هر زمان که یک حافظه خالی از حافظه سیستم مورد نیاز باشد (به عنوان مثال، زمانی که سیستم خراب می شود). تصویر حافظه سیستم هسته در طول راه اندازی مجدد سیستم حفظ می شود و به هسته capture capture دسترسی پیدا می کند. شما می توانید دستورات رایج مانند cp و scp را برای کپی کردن تصویر حافظه به یک پرونده تخلیه روی دیسک محلی یا در سراسر شبکه به یک سیستم از راه دور استفاده کنید. Kdump و kexec در حال حاضر بر روی معماری x86، x86_64، ppc64، ia64، s390x، arm و arm64 پشتیبانی می شوند.

هنگامی که هسته سیستم را چک می کند، بخش کوچکی از حافظه را برای هسته capture capture ذخیره می کند. این تضمین می کند که دسترسی مستقیم به حافظه مستقیم
(DMA) از هسته سیستم هسته کرنل تخلیه را خراب نمی کند. دستور kexec -p کرنل capture capture را به این حافظه ذخیره شده بارگذاری می کند.

نصب کرنل ابزار خراب شدن تصادف را نصب کنید
ابزار تخلیه هسته تصادف با دستور زیر نصب شده است:
sudo apt نصب linux-crashdump

لطفا توجه داشته باشید که با شروع از ۱۶٫۰۴، مکانیزم تخلیه هسته خرابی کرنل به طور پیش فرض فعال می شود. در هنگام نصب، از شما خواسته می شود، مگر اینکه در غیر این صورت انتخاب شود، مکانیزم kdump فعال خواهد شد. در طول نصب، شما ممکن است پیام دریافت کنید:

اگر این گزینه را انتخاب کنید، مکانیزم kdump-tools فعال خواهد شد. برای فعال کردن پارامتر هسته crashkernel هنوز راه اندازی مجدد لازم است. آیا باید به طور پیش فرض kdump-tools فعال شود؟

همچنین توجه داشته باشید که اگر شما هرگز نیاز به فعال کردن این قابلیت را داشته باشید، می توانید از دستور dpkg-reconfigure kdump-tools استفاده کنید و بله به سوال پاسخ دهید. اگر پس از نصب بسته لینوکس crashdump یک راه اندازی مجدد انجام نشده است، برای فعال کردن پارامتر crashkernel = boot، از راه اندازی مجدد لازم است. پس از راه اندازی مجدد، kdump-tools فعال و فعال خواهد شد.

اگر پس از راه اندازی مجدد kdump-tools را فعال کنید، فقط باید دستور kdump-config load را صادر کنید تا مکانیزم kdump فعال شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *